be quiet! LIGHT LOOP 360 mm – AiO vodní kit pro CPU s ARGB
i Zdroj: be quiet!
Hardware Recenze be quiet! LIGHT LOOP 360 mm – AiO vodní kit pro CPU s ARGB

be quiet! LIGHT LOOP 360 mm – AiO vodní kit pro CPU s ARGB | Kapitola 4

Z. Obermaier

Z. Obermaier

68

Seznam kapitol

1. be quiet! LIGHT LOOP 2. Galerie chladiče 3. Specifikace a balení 4. Testovací sestava a software
5. Měření s Intel Core i9-13900K (250 W) 6. Teplota s různým nastavením otáček (250 W) 7. Teploty s AMD Ryzen 9 9900X 8. Závěr – Hodnocení

Výrobce příslušenství be quiet! po dlouhých letech letos obnovuje svou nabídku AiO chladičů. My se dnes podíváme na model LIGHT LOOP, který přináší výrazné ARGB osvětlení na pumpě i ventilátorech.

Reklama
be quiet! LIGHT LOOP 360 mm – AiO vodní kit pro CPU s ARGB
i Zdroj: PCTuning.cz

Vodní AiO set be quiet! LIGHT LOOP 360 mm

Chladič jsem zkoušel na dvou sestavách. Měření proběhlo na desce na ASUS TUF Gaming Z790 PRO WiFi s procesorem Core i9–13900K a také na desce Asus s procesorem Ryzen 9 9900X. Ukážeme si měření obou procesorů. Coby zdroj posloužil Antec HCP–1200W, dále byl v sestavě pevný disk (SSD) Intel. Paměti mám od Corsair (16 GB DDR5–5200 MHz). Celý test proběhl s paměťmi na 5200 MHz s časováním CL30.

Software

Už jsem to zmínil, k tomuto chladiči není žádný software. Otáčky pumpy a ventilátorů nelze nijak řídit jinak než skrze aplikaci k základní desce. Celé je to ale trochu ošemetné a složité. I když z HUBu připojíte kablík do konektoru desky pro ventilátor (FAN), ten neukazuje žádné otáčky. Musíte připojit alespoň jeden ventilátor z radiátoru do portu HUB s označením RPM. Pak se do desky přenáší otáčky, ale pouze toho jednoho ventilátoru ze tří. Předpokládám ale, že jsou všechny tři stejné.

V reálu to tedy funguje jednoduše: ventilátorovým konektorem své základní desky regulujete i sledujete otáčky ventilátorů. Stav pumpy nikde sledovat nelze. Je to na dnešní dobu trochu zastaralé řešení.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama