Metavesmír je mrtvý, Mark se vrhá na AI  #TYDEN ~ 6. března
i Zdroj: Pctuning
Internet Článek Metavesmír je mrtvý, Mark se vrhá na AI #TYDEN ~ 6. března

Metavesmír je mrtvý, Mark se vrhá na AI #TYDEN ~ 6. března

Daniel Dočekal

Daniel Dočekal

6. 3. 2023 07:00 2

Seznam kapitol

1. To nejdůležitější, Internet, Webdesign 2. Hardware, software, mobilní aplikace, hry 3. Marketing, komunikace, bezpečnost, soukromí, právo 4. Sociální sítě, startupy, ekonomika, e-knihy, podcasty

Quo vadis, Google. Filmová studia chtějí od redditu údaje o diskutujících pirátech. Wikipedia dostala v Rusku pokutu. Proč Python používá více lidí než kdy dříve. Zapojení na sociálních sítích je stále nižší. Muži z Brazílie na Tinderu mají problém.

Reklama

Prima čtení od Michala Rybky: Quo vadis, Google aneb proč už Google nemíří na Měsíc (PCTuning)

Absurdní a šílené. Filmová studia v žalobě chtějí, aby reddit předal identifikace uživatelů diskutujících internetové pirátství. Chtějí IP adresy a logy od ledna 2016 do současnosti, jména, e-mailové adresy a další informace z účtů. (Ars Technica)

Zuckerberg podle všeho zapomněl na metaverzum a plnou parou jde do #AI. Do aplikací WhatsApp, Messenger a Instagram přicházejí „AI persóny“ a oznámil i založení nového AI týmu. Jako obvykle to je tak, že Markovi tak trochu ujel vlak. (GizModo)

Velmi dobré a důležité čtení o tom, jak generativní obrázkové AI jsou hrozbou pro fotožurnalistiku v OTÁZKY A ODPOVĚDI: Fred Ritchin o umělé inteligenci a hrozbě pro fotožurnalistiku, o které nikdo nemluví


#TYDEN k poslouchání

Další #tyden k poslouchání je venku. Google Analytics končí a Google vám natvrdo založí Google Analytics 4, abyste měli čas se to naučit a přejít. Ale budiž, návštěvnost to měří. Jenže, ono to jde taky jinak. Bez Google, bez cookies, bez sušenkové vyskakovací pohromy, šetrně k soukromí. Poslouchejte a čtěte v Proč opouštím Google Analytics a jak se vůbec měří návštěvnost


Internet, webdesign

Bude těžší a těžší na Internetu „prokázat“, že jste člověk. A co víc, „je to AI“ se objeví v diskuzích jako nepřekonatelný argument, což tak trochu The Verge také řeší, ale začíná u CAPTCHA a končí u toho, že bude ještě obtížnější obsahu na Internetu věřit. (The Verge)

Celosvětové příjmy z předplatného #SVOD vzrostou mezi lety 2022 a 2028 o 25 % na 124 miliard dolarů. 

Wikipedia dostala v Rusku pokutu. Zveřejňuje fakta, nikoliv válečnou propagandu Kremlu. Od počátku války navíc jde o třetí pokutu. (Ars Technica)


💡 Máte newsletter na Substacku?

Dejte vědět na rychlofky@gmail.com. Vzniká malý přehled českých newsletterů na Substacku. A objevíte se i v Doporučeních co Substack má jako funkčnost. Nebo #TYDEN přihoďte do svých doporučení, vrátíme vám to 😇

Na Substacku to nemají, ale doporučení si zaslouží: Newsletter datového týmu Českého rozhlasu. Datažurnál @ Sami z dat.

Předchozí
Další
Reklama
Reklama

Související články

Komentáře naleznete na konci poslední kapitoly.

Reklama
Reklama

Byl detekován AdBlock

Pctuning je komunitní web, jehož hlavním příjmem je reklama. Zvažte prosím vypnutí AdBlocku, ať můžeme všem čtenářům i nadále přinášet kvalitní herní zpravodajství, články a videa.

Děkujeme

Váš tým Pctuning